Privacy Policy - Copyright © 2014

KLUB MOTOROWY SZCZECIN

6 

FINAŁ PUCHARU MORZA BAŁTYCKIEGO W CZAPLINKU

WYSCIGI MOTOCYKLI I QUADÓW CROSS COUNTRY.

Zawody tej dyscypliny cieszą się coraz większa popularnością nie tylko u nas w kraju ale i na całym świecie, a to za sprawą dostępności terenów do ścigania się, gdyż do tej dyscypliny nie są wymagane specjalne urządzenia wymagające homologacji. Najlepszymi terenami do takich zawodów są stare nie używane wyrobiska i nieużytki bo odbywają się one w naturalnych warunkach terenowych i atmosferycznych. W naszym kraju ta dyscyplina szybko się rozwija a to za sprawą dostępności terenów do treningów i ścigania się. Polacy w tej dyscyplinie należą już do ścisłej czołówki światowej, są to nasi uczestnicy Rajdu Dakar Rafał Sonik i Łukasz Łaskawiec w quadach, Marek Dąbrowski, Jacek Czachor i Kuba Przygoński w motocyklach, w pucharze Europy quadów Mateusz Wojciechowski, Daniel Rajczyk i Dawid Kalinowski oraz w motocyklach Marcin Frycz, Paweł Szymkowski, Marcin Popiołek. Większa dostępność sprzętu sportowego spowodowała że młodzi ludzie chcąc się wyżyć i rozładować napięcia jadą ścigać się po lasach i terenach zielonych powodując dewastację i zniszczenia środowiska naturalnego oraz konflikty z okolicznymi użytkownikami i mieszkańcami. Pilski Klub Drogbud Cross – ATV Piła wspólnie z Zarządem Okręgowym PZM w Szczecinie wyszedł temu problemowi naprzeciw twierdząc że z tym problemem nie należy walczyć a należy go rozwiązywać. Stąd wziął się pomysł organizowania zawodów w różnych miejscowościach województwa zachodniopomorskiego by wyjść naprzeciw potrzebom młodzieży posiadającej sprzęt sportowy, by ich skumulować w jednym miejscu i przy okazji wychwycić lokalne talenty do sportu profesjonalnego, bo te zawody odbywają się w kategorii zawodników licencjonowanych i amatorów rozpoczynających przygodę ze sportem motorowym. 

W sobotę 29 października o godz. 11.00 na wspomnianym wyżej terenie odbędzie się ostatnia finałowa indywidualna VIII runda Mistrzostw Pucharu Morza Bałtyckiego natomiast w niedzielę również o godz. 11.00 odbędą się trzygodzinne zawody które stały się hitem sezonu w Polsce czyli III runda Zespołowych Mistrzostw Pucharu Morza Bałtyckiego. Na zawody przyjeżdża około osiemdziesięciu zawodników z całego kraju, zgłasza się już ścisła czołówka krajowa tej dyscypliny między innymi w quadach wicemistrzowie Europy Dawid Kalinowski i Damian Rajczyk, w motocyklach piąty i jedenasty zawodnik Europy Marcin Popiołek i Wojciech Dumke, oraz czołowi zawodnicy kraju i wielu innych. Organizatorzy zawodów czyli Urząd Miasta Czaplinek i Drogbud Cross – ATV Piła oraz ZO PZM w Szczecinie zapewniają że emocji i wrażeń będzie do syta i pozostaną na długo w pamięci a być może i z tego terenu wykluje się jakiś talent na skale międzynarodową bo przecież jest już grono miejscowych fanów tego sportu, aktywnie udzielających się między innymi przy organizacji tych zawodów.

W imieniu organizatorów gorąco zapraszamy wszystkich zawodników z licencją C,B,A (motocross, enduro – motocykle i quady) jak również uczestników bez licencji (będzie możliwość zdania egzaminu na licencję C) na powyższe zawody. Po zawodach odbędzie się uroczyste zakończenie sezonu w cross-country w ramach Pucharu Morza Bałtyckiego i nagrodzenie Mistrzów w poszczególnych klasach.

Serdecznie zapraszamy do udziału w zawodach !!!